Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Jaunuosius amatininkus ugdė tikri savo srities profesionalai

Kovo 2 d. nuo pat ryto „Sandoros“ progimnazijoje buvo beprotiškai fantastiškas judesys – mokiniai dalyvavo jaunųjų amatininkų ugdymo dienoje.

Ryte priešmokyklinukai ir pradinukai susipažino su Šv. Kazimieru – Lietuvos globėju. Tada suskubo ruoštis, nes 9 val. startavo šurmulingoji Kaziuko mugė, kurios metu vieni pirko, kiti pardavė, treti šoko… Viską vainikavo tai, kad visiems netrūko geros nuotaikos.

Nuo 11 val. mokinių laukė dar viena smagi pramoga – klasėse vyko edukaciniai užsiėmimai. Jaunuosius amatininkus savo amato mokė tikri specialistai.

Pas priešmokyklinukus svečiavosi Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ keramikė su mokiniais (vyko molio dirbtuvės), mažųjų sandoriečių gomurius ir rankytes džiugino neformaliojo ugdymo „Samaguriukas“ organizatorė R. Smagurauskienė (vyko kulinarinis užsiėmimas), pirmokus ir antrokus molio paslapčių mokė dailės ir technologijų mokytojos A. Traškinienė ir G. Evseičikaitė. 1b kl. vyko į „Aušros” muziejų, kur dalyvavo edukacijoje „Puodų lipdymas”. Vieni trečiokai senųjų amatų išminties sėmėsi iš tautodailininkės B. Gricienės, kiti skubėjo į edukaciją „Aušros muziejuje „Puodų lipdymas senoviniais būdais“. Tautodailininkė Laimė Kelmelienė 4b kl. mokiniams priminė, koks svarbus amatas buvo senovės lietuviams. Tai vaikai pajuto savo rankomis, bandydami pasidaryti įvairius tautodailės darbelius. Bene labiausiai šią dieną pasisekė 4b kl. mokiniams – pastarieji turėjo galimybe padirbėti su vienu geriausių Šiaulių miesto virtuvės šefų Algirdu Matačiūnu. Jis mokinius mokė savo rankomis gamintis metrinius spagečius. Kas buvo ir matė šį procesą, gali paliudyti – atrodė įspūdingai. Jau nekalbant apie kvapą ir skonį – mokiniai ir mokytojai čia pat pasigamintą gardų patiekalą suvalgė iki paskutinio kąsnelio.

Daugiau dienos akimirkų galite rasti čia.