Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui – mokinių paroda ir susitikimas su inžinieriumi

Vasario 13 d. mūsų mokykloje jau trečią kartą svečiavosi spalvinga asmenybė – Romualdas Baltutis.  Inžinierius technikas, kibernetikas, radiolokacijos specialistas, išradėjas, dailininkas, muzikantas,  dukart tremtinys,  šešių knygų „Sibiro Alma Mater“ sudarytojas bei leidėjas, vienas iš Dviračių muziejaus Šiauliuose kūrimo iniciatorių bei pirmųjų trijų dviračių švenčių mieste organizatorius ir režisierius – taip būtų galima pristatyti svečią, kuris atvykęs į mokyklą sandoriečius supažindino su inžinieriaus specialybe ir atidarė parodą.

R. Baltutis –  Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės Žemaitijos bajorų Bytautų, laidotų Medvėgalio kalno šlaito kapinaitėse, palikuonis, į klasę atsinešęs nuo pat Vytauto laikų savo giminės genealogiją liudijančią knygą. Svečią, kuris labai vaizdžiai ir įtaigiai sugebėjo sudominti 6a klasės ir 8b klasės mokinius savo mamos, tėvo ir žmonos šeimos ir giminės istorija, pakvietė dailės ir technologijų mokytoja Aldona Traškinienė. 

Ji kartu su Romualdu Baltučiu atidarė 5-8 klasių mokinių kūrybinių darbų parodą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, kurioje mokiniai eksponavo savo  sukurtus šeimos ar giminės herbus bei patriotine tematika atliktus piešinius. Svečiui patiko originalia kompozicine idėja išsiskiriantis aštuntokės Deimos Vilkanauskaitės darbas bei partizano Viktoro Šniuolio anūkės Gabrielės Šniuolytės piešinys.