Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Miesto 4-okai varžėsi protmūšyje „Amatai ir profesijos literatūros kūriniuose“

Kada laikas pradėti rinktis profesiją, kalbėti apie pomėgius, kurie pravers pasirinkus specialybę? Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos ugdymo karjerai specialistai įsitikinę, kad tą reikia daryti kiek įmanoma anksčiau. 4-okai – puikus amžius susipažinti su įvairių profesijų atstovais. Tiesa, kovo 29 d. į mokyklą atvykę kelių Šiaulių miesto progimnazijų 4-okai apie profesijas kalbėjo kiek netradiciniu būdu – varžėsi protmūšyje „Amatai ir profesijos literatūros kūriniuose“.

Idėja organizuoti tokį renginį kito ne atsitiktinai. „Vyresni progimnazijos mokiniai kas savaitę vyksta gyvai pamatyti, kaip dirba įvairių specialybių atstovai. Vizitai į tas vietas, kur vyksta tikri, realūs darbai – puikus būdas padėti apsispręsti, kuo vaikas norėtų būti užaugęs. Bet ar pradinukui jau laikas apie tai rimtai galvoti? Manau, kad dar šiek tiek anksti“, – sako Mindaugas Malcevičius, „Sandoros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, vienas iš ugdymo karjerai mokytojų.

Būdų, kaip „nepastebimai“ vaikus nukreipti į profesijos pasirinkimo kelią, yra labai daug. Vienas jų – vaikams priimtina forma kalbėti, koks svarbus yra kiekvienos profesijos atstovas, kiek, kokių profesijų apskritai mus supa kasdien. Tad šiemet į mokyklą sukviesti Gytarių, Ragainės, Zoknių ir Jovaro progimnazijų 4-okai, kurie apie profesijas kalbėjo kiek netradiciniu būdu – varžėsi protmūšyje „Amatai ir profesijos literatūros kūriniuose“. 

Prisiminę skaitytus kūrinius ir juose veikusius įvairių profesijų atstovus, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti dar vienoje smagioje-gardžioje edukacijoje – stebėjo, kaip sandoriečiai mokytojai gamino ledus, kalbėjo apie šios profesijos atstovus ir, žinoma, ragavo vietoje „iškeptus“ ledus. Artimiausiu metu panašus renginys bus organizuojamas Šiaulių miesto 7-8 kl. mokinimas.

Daugiau smagaus susitikimo akimirkų – mokyklos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.