Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Mokiniai dalyvauja rekolekcijose: piligriminis žygis, šventų vietų lankymas ir giesmės prie laužo

Saulėtą gegužės 16-osios rytą grupė vyresnių „Sandoros“ progimnazijos mokinių, lydimų istorijos mokytojo Vyganto Kruopio ir direktoriaus pavaduotojo ugdymui Mindaugo Malcevičiaus, išvyko į dviejų dienų rekolekcijas – dvasines pratybas. Mokytojai į tokias rekolekcijas kasmet vyksta mažiausiai du kartus per metus, tačiau mokiniams ši patirtis dar nauja.

Dieną pradėję viešnage Tytuvėnų vienuolyne, sandoriečiai išsiruošė į maždaug 8 km žygį pėsčiomis maršrutu Tytuvėnai-Šiluva.
Sėkmingai nužygiavę piligrimų keliu, mokiniai sočiai papietavo ir toliau tęsė artimesnio ryšio su savimi ir Dievu paieškas vietose, kurios dažnam krikščioniui puikiai žinomos. Šiluva garsėja ne tik todėl, kad čia apsilankė popiežius šv. Jonas Paulius II.

Susitikikę su Eicharistinio Jėzaus seserų kongregacijos sese Agne, mokiniai sužinojo, kad Švč. Mergelė Marija Šiluvoje apsireiškė 1608 metais. Tai vienas pirmųjų Marijos apsireiškimų Europoje ir veikiausiai vienintelis, kai Marija kalbėjo kitos konfesijos žmogui. Turiningos dienos eigoje aplankytos žymiausios Šiluvos vietos, nepabijota keliais apeiti Švč. Mergelė Marijos altorių. Po vakarienės ir vakarinės maldos, kurią drauge suplanavo patys mokiniai, sandoriečiai dar turėjo jėgų dalyvauti rekolekcijų vadovų parengtame orientaciniame žaidime po Šiluvą.

Pirma diena užbaigta prie laužo, skambant mokinių giesmėms ir grojant gitarai.

Daugiau mokinių rekolekcijų Šiluvoje nuotraukų – mokyklos socialiniame tinkle „Facebook“.