Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Mokslo metų pradžia: šimtai perskaitytų knygų, nuotaikingas spektaklis ir aktoriaus profesija iš arti

  Lapkričio 13 d. PUG, 1-4 klasių „Sandoros“ progimnazijos mokiniai savo mokykloje sulaukė svečių. Su spektakliu „Baisiai pavojinga pasaka“ pas mažuosius sandoriečius atvyko Šiaulių „Birbirono“ teatro aktoriai. Nukėlę į stebuklingą spektaklio pasaulį, aktoriai po pasirodymo vos spėjo atsakinėti į mokinių klausimus apie aktoriaus profesiją, įdomiai pasakojo apie įdomią aktoriaus kasdienybę.

Į mokyklą „Birbirono“ teatrą pakvietė mokyklos profesinio orientavimo konsultantai. Šis spektaklis – tai dovana mokiniams, kurie įsijungę į mokykloje vykdomą bibliotekos projektą per kelis šių mokslo metų mėnesius varžėsi skaitydami knygeles apie gyvūnus. Mokiniai knygas skaitė tiek mokykloje, tiek namuose. Rezultatai džiugina – per kiek daugiau nei mėnesį „Sandoros“ progimnazijos pradinukai perskaitė daugiau kaip 400 knygų! Po spektaklio, kurio metu mokiniai stebėjo spalvingą ir nuotaikingą vaidinimą apie kovą tarp nesveiko ir vitaminų turinčio maisto, aktoriai aktyviausiems mažiesiems knygų skaitytojams įteikė padėkos raštus. 

Padėkojus aktyviausiems knygų skaitytojams, atėjo laikas plačiau pakalbėti apie aktoriaus specialybę. Mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Mindaugas Malcevičius kvietė mokinius užduoti klausimus aktoriams apie jų darbo kasdienybę, sunkumus. Klausimų pasipylė lyg iš gausybės rago: vieniems vaikams buvo įdomu sužinoti, ar sunku išmokti spektaklio personažų žodžius, kiti teiravosi, kiek metų reikia mokytis norint tapti aktoriumi, treti nevengė klausimų apie aktorių gaunamą atlyginimą. Į visus vaikų klausimus aktoriai atsakė nestokodami geros nuotaikos. Svečiai vaikams priminė, kad svajojantiems būti aktoriais, labai svarbu gerai mokytis, skaityti knygeles.

Kunigunda LEONAITĖ