Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Nuo kovo 13 d. rekomenduojama nevykti į pamokas, o nuo kovo 16 d. – mokinių pavasario atostogos

Reaguodami į Vyriausybės išplatintą informaciją, susijusią su plintančiu koronavirusu COVID-19, dalinamės svarbia informacija:

1) nuo kovo 13 d. rekomenduojama visiems „Sandoros“ progimnazijos mokiniams nevykti į pamokas.

2) nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo procesas – skelbiamos mokinių pavasario atostogos. Toks sprendimas priimtas vykdant Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsakymą dėl šių mokslo metų bendrųjų ugdymo planų pakeitimo (pradinio ugdymo, pagrindinio ugdymo), atsižvelgiant į Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus raštą.

3) kadangi atostogos skelbiamos dėl susidariusios ekstremalios situacijos, mokykla nuo 2020 m. kovo 16 d. iki kovo 27 d. neorganizuos ir įprastų mokinių atostogų metu veikiančių mokinių užimtumo stovyklėlių. Vyriausybės institucijos informuoja, kad Lietuvoje jaunesni nei 6 metų vaikai arba vaikai su negalia atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius be objektyvios būtinybės neturėtų būti paliekami vieni, juos turėtų prižiūrėti arba suaugusieji, arba vyresni nei 14 metų paaugliai. Tai reiškia, kad sustabdžius ugdymo procesą mokinukai jau galėtų pabūti vieni namuose, o darželinukams reiktų vyresniųjų priežiūros.

„Norime informuoti tėvus su mažais vaikais, kad laikinai sustabdžius ugdymo procesą, egzistuoja net keletas galimybių, kaip galima jais pasirūpinti. Rekomenduojame pirmiausia tartis su darbdaviais dėl nuotolinio darbo, o jeigu tai neįmanoma, tuomet kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo, pasitelkti giminaičių pagalbą arba išeiti trumpų atostogų“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Platesnę informaciją rasite čia.

SVARBU: 2020 m. kovo 13 d. (penktadienį) išskirtiniais atvejai, jeigu tėvams mažamečių vaikų neįmanoma saugiai palikti namuose, „Sandoros“ progimnazija bus pasirengusi užtikrinti vaikų priežiūrą. Kitaip tariant, šį penktadienį, kovo 13 d., priešmokyklinio ugdymo ir 1-4 kl. mokiniai į mokyklą bus priimti, jeigu tėvai neturi jokių kitų priemonių užtikrinti vaiko saugomo namuose. Tokius mokinius įprastu laiku mokykloje užims pedagogai.
3) jei turėsime kokios papildomos informacijos, ji iškart bus skelbiama mokyklos internetiniame puslapyje, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, el. dienyne „Tamo“.