Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

3a klasės mokinių ir jų tėvų ekskursija į Tervetės gamtos parką Latvijoje

Prisiminę smagią mokslo metų pabaigos išvyką į delfinariumą antroje klasėje, šiemet 3a klasės tėveliai suorganizavo ekskursiją į Latvijoje įsikūrusį Tervetės gamtos parką.

Ankstų šeštadienio rytą į kelionę išsiruošė net 48 klasės bendruomenės nariai: vaikus lydėjo tėveliai, mamytės arba močiutės, kartu vyko broliukai ir sesutės, o taip pat ir klasės mokytoja. Kadangi Tervetė yra netoli Lietuvos sienos, tai kelionė autobusu neprailgo. Atvykus mus pasitiko lietuviškai kalbanti ragana, kuri  gyvena tankiame miške, trobelėje ant vištos kojelės. Ji ir nusivedė visus į savo valdas – į pasakų mišką, kuriame apsigyveno garsios latvių rašytojos Anos Brigaderės kūrinių herojai Nykštukas ir Lutausis, Miško Karalius su svita, Anelė ir jos draugės ir kiti. Aplink regėjome daugybę legendų, sakmių ir pasakų personažų – prieš akis išnirdavo šikšnosparniai, vorai, gyvatės, paukščiai…  Aiktelėjome atsidūrę Nykštukų miške! Šitiek daug nuostabiausių, išmoningiausių mažučių nameliukų dar nebuvome regėję! Ir malūnas, ir nykštukų dirbtuvėlės! – visur galima įlįsti, viską paliesti , pasimatuoti!  Atokvėpio minutę užsukome į Raganų svetainę, kurioje buvome pavaišinti arbatėle bei kiškių spiromis. Pasistiprinę nuskubėjome į miške įrengtą  vaikų žaidimų aikštelę. Juk turėjome įveikti daugybę labirintų, kliūčių, pereiti tiltelių! Reikėjo išmėginti ir visas sūpynes! Kiek buvo linksmo juoko, klegesio ir džiaugsmo!

O tame miške!… –  dar tiek daug įdomybių, apie kurias, tikimės,  papasakosite visi, kas apsilankysite Tervetės gamtos parke.

O aš dėkoju savo mokiniams ir jų tėveliams už buvimą kartu, už patirtus įspūdžius ir puikią nuotaiką.

Mokytoja Lina

IMG_4048 IMG_4051