Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

4-okai trumpam tapo Šiaulių teismo rūmų šeimininkais

4a klasės mokiniai ugdymo karjerai dieną vyko į Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus ir susitiko su teisėju Aleksandru Rusaku. 4-oakai turėjo unikalią galimybę pabūti tikroje teismo posėdžių salėje, kur įprastai vaikai iki 18 metų neįleidžiami.

„Sužinojome, kad teismo rūmuose yra 14 posėdžių salių, dirba 20 teisėjų, kad teismo posėdis gali vykti nuotoliniu būdu. Teisėjas mums papasakojo apie savo darbą. Dabar vaikai gali atskirti teisėją, advokatą ir prokurorą pagal jų rūbus, pagal atliekamas darbo funkcijas“, – kalbėjo 4-okų mokytoja Ina Musteikienė.

Labiausiai vaikams, pasak mokytojos, patiko ant teisėjo kaklą puošiančio teisėjo ženklo parašyti lotyniškai Cicerono žodžiai: „Visi esame įstatymų vergai, kad būtume laisvi“. Mokiniams patiko inscenizuoti ir teismo procesą: būti ieškovu, atsakovu, liudininku, duoti priesaiką. „Mes dabar žinome, kad norint tapti teisėju, reikia labai gerai mokytis, baigti universitetą ir dar apie šešeris metus dirbti teisėjo padėjėju“, – kalbėjo iš susitikimo grįžę vaikai.

Daugiau išvykos akimirkų – mokyklos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.