Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

8-okų išvyka į VGTU: robotai, naujausios technologijos ir biomechanikos mokslo pažanga

Baigiantis mokslo metams, gegužės 29 d., „Sandoros“ progimnazijos 8-okai dalyvavo paskutinėje šiais mokslo metais projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacijoje. Smagiai nusiteikę, 25 mokiniai vyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, kur susipažino su naujausiais šiuolaikinės biomechanikos išradimais.

Edukacinio užsiėmimo metu sandoriečiams buvo parodyti naujausi mokslo pasiekimai, padedantys žmogui judėti, matyti ir girdėti (įvairūs bioniniai protezai ir egzoskeletai, dirbtiniai organai). Per praktinius užsiėmimus mokiniai pamatė, kaip greitai gali būti atstatomos žmogaus organizmo funkcijos, kaip naujausios technologijos gali praplėsti žmogaus galimybių ribas. 8-okai sako buvę nustebę,kad reabilitacinė ir medicinos diagnostinė technika, leidžianti pakankamai anksti ir tiksliai nustatyti įvairių ligų simptomus, yra pažengusi taip toli. Nemažą įspūdį paliko ir robotų panaudojimas medicinoje, ypač traumos biomechanika („crash“ testai).

Mokiniai praktiškai išbandė manipuliatoriaus valdymą su įrengtais jutikliais ir pabuvojo robotų laboratorijoje. Įdomi pažintis buvo ir su pačiu Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Negali žinoti, gal po kelerių metų visa Lietuva išgirs apie iš Šiaulių kilusį jauną mokslininką, kuris biomechanikos mokslus pasirinko susižavėjęs galimybe kurti naujausias technologijas, padedančias žmonėms :)

Daugiau mažųjų sandoriečių išvykos „Kuršmarių vėtrungėse“ akimirkų – mokyklos „Facebook“ paskyroje.