Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Anglų kalbos mokytoja profesinės patirties sėmėsi Ispanijoje, Valencijoje

Mokytoja Kristina Černiauskienė,  vykdydama „Erasmus+“ 1 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo mobilumo  Nr. 2018-1-LT01-KA101-046793 „Tarptautinės kompetencijos moderniai  mokyklai“ projekto veiklas, vyko  į tobulinimosi kursus Ispanijoje, Valensijoje, kuriuose gilino ir atnaujinau žinias apie klasės valdymą ir pamokos veiklų organizavimą. Kursus rengė organizacija „Esmovia“ kartu su mokytojais Riccardo Cinotti ir Mario Hoff. Anot mokytojos, tai buvo labai  naudinga patirtis.

Dėmesys grupinio ir individualaus motyvavimo temai

Grupės ar individualaus motyvavimo tema buvo naudingiausia ir įdomiausia. Tai, K. Černiauskienės teigimu, yra vienas svarbiausių dalykų visoje švietimo sistemoje, kaip ir kitose gyvenimo srityse.

Išvykos Ispanijoje metu dirbant grupėse buvo bendrai aptarta Scafolding metodika (vert. iš angl. k. „pastoliai“), vidinė ir išorinė motyvacijos, fiksuojančio ir augimą skatinančio mąstymo skirtumai bei pavyzdžiai, dalinantis įvairiomis realiomis situacijomis ir patirtimi iš skirtingų šalių, paremta kitokiu požiūriu, asmenine nuomone.

Mokytasi suvaldyti patyčias ir užmegzti santykius

Patyčios – dar viena diskusijų tema. Mokytoja sužinojo apie šio reiškinio situaciją JAV ir kitų kursų dalyvių šalyse. Lietuva jau turi nemažai patirties, tačiau vis dar tobulina įvairias prevencines programas šioje srityje. Todėl K. Černiauskienė galėjo  justi lengvą pasididžiavimą, nes kompetencijų šioje srityje netrūko, buvo galimybė pasidalinti gerąja patirtimi su kitų šalių pedagogais. „Labiausiai patiko ir įstrigo gana paprastas, bet tikrai teisingas pasakymas: SUSTOK. NUEIK. KALBĖK. Šie trys paprasti žodžiai galėtų būti atspirties taškas patyčias patiriančiam asmeniui“, – kalbėjo Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė.

Santykio mokytojas-mokiniai  ar mokiniai-mokytojas aspektai buvo aptarti iš ateities, visuomenės neišvengiamo keitimosi ir technologijų invazijos perspektyvos. Buvo aptarti pedagogų sprendimai,  darantys įtaką vertybių ir metodų pasirinkimui, bandyta  identifikuoti to priežastis ir ieškoti kitų galimybių realioje situacijoje keisti(s), nuolat tobulėti.

Ispanijos mokyklos koncepcija

Apsilankymas Valensijos Don Bosco mokykloje paskutiniąją kursų dieną buvo nuostabi patirtis. Anglų kalbos mokytoja mielai pristatė savo mokyklos viziją, valdymo sistemą. K. Černiauskienė atkreipė dėmesį, kad Valensijos Don Bosco mokyklos didžiuliame pastate telpa dvi skirtingos organizacijos – mokykla ir bendruomenės namai žmonėms, kurie patiria sunkumų arba nori tobulinti tam tikras socialines kompetencijas, vaikų užimtumo centras ir pan. Viskam vadovauja kunigas, atliekantis direktoriaus funkcijas.

Toje pačioje teritorijoje yra ir  vaikų darželis, didžiulė žaidimų aikštelė, lauko aikštynas, sporto ir konferencijų salės, patalpos, skirtos įvairios neformalios veiklos užsiėmimas mokiniams ir bendruomenės nariams. Mokytoja Kristina labai džiaugiasi, kad galėjo stebėti anglų kalbos pamoką ir pakalbėti su klasėje buvusiais moksleiviais.

„Dalyvavimas šiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose davė daug naujų žinių, kurias bus galima panaudoti savo kasdieniame darbe, įdomia patirtimi pasidalins su kolegomis. Projekto metu užmezgiau ryšius su  kolegomis iš Belgijos, Rumunijos ir Italijos, su kuriais buvo labai malonu kalbėtis ir dalintis patirtimis, įžvalgomis“, – sako K. Černiauskienė.