Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Čekijoje sandoriečiai baigė dvejus metus trukusią vandens kelionę per Europą

Prieš dvejus metus Šiaulių “Sandoros” progimnazija pradėjo ilgą pažinčių, susitikimų ir tyrinėjimų kelią per Europą nuo Šiaulių iki Ispanijos, Portugalijos. Nuotykių kupinas projektas baigėsi šių metų gegužės 20 dieną. Aštuoni progimnazijos mokiniai ir du juos lydintys mokytojai savaitei stabtelėję Čekijoje, užbaigė Erasmus+ projektą „Water Around Us“ (“Vanduo aplink mus”).

Tarpkultūrinės patirtys ir užsimezgusi partnerystė

Projekto koordinatorė Šiaulių “Sandoros” progimnazijos anglų kalbos mokytoja Inga Urbonienė šypsosi ir sako su džiaugsmu prisimenanti visą tą rūpesčių laviną, kai buvo patvirtinta jos rašyta tarptautinio projekto paraiška.

“Bet viskas užsimiršta, kai išsivežus vaikus į užsienį pamatai, kaip jie keičiasi, atsiveria, išdrąsėja. Užtenka vos vieno susitikimo, kad mokiniai su bendraamžiais iš kitų šalių taptų tikrais draugais. Negali nejaudinti tai, kad išsiskirdami vaikai vieni kitiems žada  taupytis pinigus ir susitikti prasidėjus atostogoms, t. y. vykti vieni pas kitus kelis tūkstančius kilometrų per visą Europą”, – sako mokytoja.

Tarptautinį projektą “Sandoros” progimnazija įgyvendino su partneriais iš Čekijos (Zakladni Skola Frantiska Krizika, Bechyne), Ispanijos (IES Albaida, Almeria) ir Portugalijos (AE Jose Snches e Sao, Vicente). Visų keturių susitikimų šiose mokyklose metu vaikams buvo siekiama priminti vandens svarbą žmonių gyvenime, bendradarbiaujant  tarpkultūriniu lygiu ugdyti atsakingą vandens vartojimą.

Per dvejus metus sandoriečiai turėjo galimybę aplankyti pačius gražiausius Portugalijos, Ispanijos lankytinus objektus. Dirbdami drauge su užsieniečiais, vaikai lavino ir anglų kalbos įgūdžius. Lygiai prieš metus savaitei Šiauliuose priėmę svečius iš projekte dalyvaujančių šalių, šių  metų gegužės pabaigoje sandoriečiai apie vandens svarbą diskutavo magiškojoje Čekijoje.

Čekai gyvena upių tėkmės ritmu

Kaip sako projekto dalyviai, ši šalis juos labiausiai sužavėjo gamtos grožiu ir istorine dvasia alsuojančiais miestais, išvagotais upių. Porą dienų artimiau susipažinę su viena gražiausių Europos sostinių Praha, “Sandoros” progimnazijos mokiniai ir juos lydėję mokytojai kartu su kitais projekto dalyviais iš Ispanijos ir Portugalijos savaitei apsistojo projekto partnerių čekų miestelyje Bechyne.

“Tai buvo visapusiškai turininga savaitė. Nors čekai gyvena gana ramų gyvenimą, niekur per daug neskuba, per šią savaitę nuvažiuota šimtus kilometrų, aplankyta daug čekams svarbių šalies objektų. Naudingos patirties bendradarbiaudami įgijo ir mokiniai, ir mes, mokytojai”, – sako projekto koordinatorė I. Urbonienė.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotojas

Mindaugas MALCEVIČIUS

http://wateraroundus.blogspot.lt/