Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Imitavę mokykloje kilusį gaisrą, ugniagesiai stebėjo evakuaciją ir dalijo patarimus

 Spalio 20 dieną „Sandoros“ progimnazijoje vyko civilinės saugos funkcinės pratybos ,,Mokyklos darbuotojų veiksmai, kilus gaisrui mokyklos patalpose“. Šių pratybų tikslas – įvertinti mokyklos darbuotojų veiksmus kilus gaisrui mokyklos patalpose. Funkcinės pratybos buvo puiki proga mokiniams susipažinti ir su ugniagesio profesija.

Pratybose dalyvavo mokyklos bendruomenė ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiai. Pratybų metu imituotas gaisras, mokyklos antro aukšto patalpos buvo uždūmintos. Prie mokyklos atvyko ugniagesių mašina.

Mokytojai kartu su mokiniais buvo evakuoti į lauką. Suskaičiavus visus mokinius paaiškėjo, kad visi sėkmingai pasiekė saugią vietą ir nuo gaisro išsigelbėjo. Evakuacija, pasak Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiojo specialisto Alfonso Račinsko, praėjo sklandžiai, pratybos sėkmingos. Ugniagesiai kartu su mokytojais aptarė pratybų eigą, išsakė savo pastabas ir pastebėjimus.

Po pratybų mokyklos kieme vyko prevencinė karjeros ugdymo pamokėlė apie atviros ugnies gesinimą, buvo rodoma, kaip elgtis su gesintuvu, kaip juo naudotis, kaip gesinti ugnį įvertinant vėjo kryptį. PUG, 1-4 kl. mokiniai, pamatę ugniagesių gelbėtojų darbą iš arti, susirinko mokyklos salėje, kur jų laukė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyrius vyresnysis specialistas Egidijus Baltramaitis. Didžiulę gaisrų gesinimo patirtį turintis specialistas vaikams pasakojo apie gaisrų pavojus, atsakinėjo į mokinių užduodamus klausimus. Smalsūs vaikai klausinėjo visko: ko reikia norint tapti ugniagesiu, ar baisu eiti į deganti namą, ar teko kada gesinti degančią mokyklą, kaip elgtis namuose kilus gaisrui ir pan.