Kviečiame priimti iššūkį ir pajudėti! Tai daryti lengva, reikia tik trupučio noro ir pastangų.
Šiuolaikinė gyvensena ne tik neskatina vaikų judėti, bet net juos riboja. Daugelio kartų vaikų mėgti judrieji žaidimai, tokie kaip „klasės“, „slėpynės“ ar „gaudynės“, „šokinėjimas per gumelę“ ir pan., užleido vietą kompiuteriniams žaidimams, išmaniesiems telefonams. Šiandieniniai mokiniai daug laiko praleidžia sėdėdami prie televizoriaus ir kompiuterio ekranų, į mokyklą jie dažnai atvežami automobiliais ar mokykliniais autobusais. Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai „išsikrauti“, tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja imlumas informacijai, tokiems vaikams sunku susikaupti pamokų metu. Sumažėja jų atsparumas ligoms, susilpnėja raumenys ir raiščių sistema, formuojasi nenormali laikysena.
Akcija patraukli tuo, kad labai lengvai įgyvendinama ir nieko nekainuoja, be to, nėra privaloma. Jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos įrangos ar sportinės aprangos. Mokiniai bėga ar tiesiog eina vilkėdami kasdienę mokyklinę aprangą. Pagal savo galimybes gali dalyvauti ir judėjimo negalią turintys vaikai. Vaikai pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į klases jie sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Akcijos organizavimas:
Bėgimo laiką pasirenka klasės mokytojas. Gali bėgti vienos klasės mokiniai, gali – kelių klasių, stengiantis išvengti galimų traumų dėl mokinių grūsties, reiktų auklėtojų priežiūros.
Prieš bėgimą vaikams būtina paaiškinti bėgimo taisykles: bėgimo maršrutą, bėgimo laiką, saugos taisykles ir tai, kad šiame bėgime neturi būti konkurencijos. Kiekvienas gali pasirinkti jam tinkantį judėjimo tempą, pavyzdžiui, galima pradėti skautų tempu – 20 žingsnių eiti, 20 žingsnių bėgti ir t. t. Svarbiausia – dalyvių noras ir entuziazmas.
Įvairios oro sąlygos šiuo atveju yra tik privalumas, o ne kliūtis. Nerekomenduojama bėgti tik esant smarkiam lietui ar pučiant stipriam vėjui. Lyjant smulkiam lietučiui, galima užsivilkti apsiaustą nuo lietaus ir eiti sparčiu žingsniu. Jei vaiko avalynė visiškai nepritaikyta bėgimui, vaikas gali eiti.
Parengė Visuomenės sveikatos specialistė Evelina,
Socialinė pedagogė Daiva