Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

„Krikščioniška meditacija“: seminaras, padėjęs atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių

 „Sandoros“  progimnazijoje 2017 m. spalio 18 d. vyko seminaras „Krikščioniška meditacija“. Seminaro lektorė – atestuota katalikiškų programų specialistė Saulė Cameron iš Dublino. Šiaulių „Sandoros” progimnazijos, Šiaulių jėzuitų mokyklos ir Šiaulių logopedinės mokyklos mokytojams ji pristatė, kas yra krikščioniška meditacija, kokią naudą ji teikia žmonėms.

Bažnyčia per šimtmečius sukaupė maldos būdų patirtį, kurie padeda sutikti Dievą asmeniškai. Vienas efektyviausių maldos būdų – krikščioniška meditacija. Ji nuramina protą ir suteikia jėgų gyventi tyrą gyvenimą. Tai vienintelis kelias rasti ramybę, suvaldyti ir sutvarkyti savo mintis. „Airijoje tokia praktika taikoma mokyklose, kai medituoti susirenka keli šimtai mokinių”, – pasakojo S. Cameron.

Seminaro metu buvo pateikta teorija, kas yra krikščioniškoji meditacija, mokyta metodinių principų kaip kurti ir vesti meditacijas su vaikais ir  jaunimu. Abu variantai buvo išbandyti praktiškai su seminaro dalyviais.

Šis trumpas seminaras buvo skirtas vaikų bei jaunimo mokytojams ir auklėtojams, kurie nori pagilinti vaikų ir jaunimo maldos gyvenimą, vesti juos į asmeninį susitikimą su Dievu bei padėti pagrindus suaugusiojo maldai. Seminarą organizavo mokyklos sielovados grupės pirmininkas Vygantas Kruopis ir mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Mindaugas Malcevičius.