Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Lietuvių kalbos puoselėjimo dieną – dėmesys gimtinės istorijai, integruotos pamokos ir įdomūs susitikimai

Vasario 15-oji Šiaulių „Sandoros“ progimnazijoje buvo, kaip yra pasakęs vienas žinomas lietuvis, beprotiškai fantastiška. Per vieną pusdienį mokykloje įvyko vienas didelis renginys, dvi įdomios akcijos, dvi mokinių ir mokytojų išvykos į miestą, mokiniai dalyvavo integruotose pamokose, atidarytas naujas stendas, įvyko ilgai lauktas susitikimas su „Gamtukais“. Tiesa, dar išrinkti gražiausi lietuviški žodžiai, apdovanoti olimpiadininkai, geriausi lietuviškų knygų skaitytojai…

Veiklų pradžiai startą davė gražus renginys salėje

Kitaip tariant, visą dieną mokykloje buvo beprotiškai fantastiškas pozityvus judesys. Rytą pradėjome dideliu renginiu, kuriame dalyvavo PUG, 1-4 kl. mokiniai. Renginio metu kalbėjome apie Vasario 16-osios svarbą mums, lietuviams, giedojome Tautišką giesmę, giesmėmis prašėme Viešpatį laiminti mūsų tautą, mokyklą.

Kadangi renginys buvo skirtas ir lietuvių kalbos puoselėjimui, direktoriaus pavaduotojas ugdymui M. Malcevičius įteikė padėkas mokiniams, visus metus aktyviausiai dalyvavusiems mokyklos organizuotoje miesto akcijoje „100 (per)skaitytų knygų Lietuvai“. Baigiamasis šios akcijos renginys vyks 2019 m. kovo 12 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje. Apdovanoti ir 3-4 kl. lietuvių kalbos olimpiadininkai. Vėliau mažieji sandoriečiai dalyvavo projekto „Gamtukai“ pamokose, bandė savo telefonus prakalbinti ne šveplai, puošė klasių duris tautine atributika.

Integruotos pamokos ir smagios akcijos

Kitokia diena vasario 15-oji buvo ir 5-8 klsių mokiniams. Vyriausi sandoriečiai iš pat ryto išvyko į Šiaulių universiteto gimnaziją. Čia jiems kartu su gimnazistais vyko integruotos pamokos, skirtos lietuvių kalbos puoselėjimo dienai. Mokykloje likę 5-7 kl. mokiniai irgi neliūdėjo – šiandien jiems visi mokytojai vedė integruotas pamokas, kuriose netrūko su lietuvių kalba, Lietuvos istorija susijusių užduočių. Kiekviena klasė dienos eigoje parengė savo plakatą, skirtą paminėti tiek Vasario 16-ąją, tiek gimtosios kalbos ugdymo dieną.

Per 4-ą pamoką vyresnieji mokiniai, kaip ir pradinukai, dalyvavo antrus metus iš eilės organizuotoje smagioje akcijoje „Mano telefonas – ne šveplas“. Išrinkti ir apdovanoti taisyklingiausiai ne „šveplai“ savo telefonus prakalbinę sandoriečiai, kurie prisipažino – tą padaryti, t. y. rašant tekstą telefonu atsisakyti blogų įpročių, nėra taip paprasta.

Įdomi diena buvo ir keliems 5-okams, kurie kartu su juos išlydėjusia mokytoja dalyvavo Šiaulių jaunimo centro organizuotame miesto 5-okų protmūšyje „Ką žinai apie Lietuvos nepriklausomybę?“.

Daugiau ugdymo dienos akimirkų fotografijose – mokyklos socialinio tinko „Facebook“ puslapyje