Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Mokiniai renkasi savo profesiją: susitikimas su teisėju

Retas paauglys nesvajoja baigęs universitetą dirbti teisėju ir gauti gerą atlyginimą. Kaip iš tikrųjų atrodo teisėjo darbas, ką per dieną darbe nuveikia šios profesijos atstovas – viską savo akimis Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos 8a klasės mokiniai pamatė kovo 12 d., apsilankę Šiaulių apylinkės teisme.

Susitikimo metu Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Nijolė Damulė pristatė teismo darbo specifiką. Teisėjas Aleksandras Rusakas mokiniams pasakojo, ko reikia norint tapti teisėju. Teisininkas neslėpė, kad mokslai nėra lengvi. Susitikimo metu sandoriečiai sužinojo ir kas yra advokatas, prokuroras, A. Rusakas paaiškimo, kuo šios pareigos skiriasi.

Daug emocijų vaikams sukėlė Lietuvos Respublikos teisėjo ženklas. Vaikai ne tik sužinojo, iš kokio brangaus metalo šis teisėjo atributas padarytas. A. Rusakas mokiniams nemažai sveriantį ženklą davė palaikyti, pajausti teisingumo svorį.

Žinoma, viešnagės teisme metu mokiniai nepraleido progos aplankyti teismo posėdžių salę, apžiūrėjo sulaikytojų kameras, sargybinių ginklus. Mokiniai buvo nustebę, kad teismai Lietuvoje gali vykti ir nuotoliniu būdu. Sandoriečiai buvo įsitikinę, kad nuotoliniu būdu gali vykti tik „Sandoros“ progimnazijos jau daugelį metų organizuojamas nuotolinis mokymas į užsienį išvykusiems 1-8 kl. lietuvių vaikams :)

Kiek po šios išvykos Lietuvoje atsiras naujų teisėjų, parodys netolima ateitis – kai sandoriečiai baigas mokyklą ir universitete pasirinks savo specialybę.

Karjeros ugdymo konsultantai