Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Multimedijų žurnalistai lapkričio 10 d. kviečia į susitikimą „Sandoros” progimnazijoje: bus kalbama apie ateities žiniasklaidą

 Visuomenės informavimo priemonės neretai laikomos ketvirtąja valdžia. Tačiau ką iš tiesų reiškia dirbti žurnalistu šiuolaikinėje visuomenėje? Kaip kurti įdomų pasakojimą socialinių tinklų ir internetinės žurnalistikos pasaulyje? Kada žinias žiūrėsime užsidėję virtualios realybės akinius? Ko žurnalistai dabar mokosi iš kompiuterinių žaidimų ir kaip būti žurnalistu, žvelgiančiu į ateitį? Jei nors vienas klausimas sukelia vidinį impulsą diskutuoti, jei norisi rasti atsakymus į šiuos klausimus, lapkričio 10 d., 13 val., kviečiame atvykti į Šiaulių „Sandoros” progimnaziją.

Šių mokslo metų pradžioje LR švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras, bendradarbiaudami su VšĮ „Dokumedija“, visos šalies mokyklas kvietė dalyvauti iniciatyvoje „Multimedijų žurnalistikos ypatumai, etika ir tendencijos“, kurios metu žurnalistai skaitys paskaitas Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose. Įvertinus 122 teiktas paraiškas, buvo atrinkta 12 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, kurių bendruomenėms po vieną paskaitą (trukmė 3 akad. val.) skaitys žurnalistinį darbą dirbantys asmenys iš šiuolaikinių medijų agentūros „Nanook“.

Viena iš tų 12-os atrinktų mokyklų – Šiaulių „Sandoros” progimnazija. Tad vienintelis Šiaulių apskrityje susitikimas su „Nanook“ multimedijos agentūros žurnalistais Karoliu Pilypu Liutkevčiumi ir Mindaugu Drigotu „Sandoros” progimnazijoje vyks jau 2017 m. lapkričio 10 d., 13 val.

„Pasakosime apie šiuolaikinę žurnalistiką, kaip pateikti įdomų ir inovatyvų pasakojimą interneto amžiuje. Kalbėsime, kokias naujas technologijas galima pritaikyti žurnalistikoje, kuo svarbi virtuali realybė, kaip kompiuteriniai žaidimai gali padėti pasakoti istorijas ir kaip išlaikyti auditorijos dėmesį. Supažindinsime su tokio darbo pavyzdžiais, sunkumais, kylančiomis moralinėmis dilemomis ir kaip tokį patrauklų kūrinį sukurti patiems. Taip pat padėsime suprasti šiuolaikinės žurnalistikos tendencijas ir standartus, suvokti, kad ne visa žurnalistika yra tik begalinis trumpų ir paviršutiniškų naujienų srautas”, – sako Mindaugas Drigotas, į susitikimą kviečiantis tiek „Sandoros” progimnazijos 8-okus, tiek kitus Šiaulių miesto mokyklų 8-12 kl. mokinius.

M. Drigotas ir kartu su juo atvyksiantis videografas, multimedijų žurnalistas Karolis Pilypas Liutkevičius dirba multimedijų agentūroje „Nanook“, šiuo metu užsiimančia plačiu audiovizualinės žurnalistikos veiklos spektru. „Nanook“ projektai yra gavę tarptautinį pripažinimą, įvertinti pačiu pirmuoju Lietuvos spaudos žurnalistų multimedijų prizu ir publikuoti tiek didžiausiuose Lietuvos tinklalapiuose, tiek užsienio spaudoje.

Norėtumėte dalyvauti? Mielai kviečiame! Bet kadangi mokyklos salė nėra didelė, prašome užsiregistruoti.

Mindaugas MALCEVIČIUS
Direktoriaus pavaduotojas ugdymui
Karjeros ugdymo specialistas