Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Projektas „Gyvoji Žemė. Gyvūnai – mūsų mokytojai”: sandoriečiai „susidraugavo“ su kalakutu

Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos 6-8 kl. mokiniai dalyvavo „Gyvosios planetos” organizuojamame projekte „Gyvoji Žemė. Gyvūnai – mūsų mokytojai”. Jo tikslas – pažvelgti į kitas gyvybės rūšis, siekiant pažinti, mokintis iš jų, gerbti, puoselėti gražų, harmoningą santykį su jomis.

Projekto etapai: 1) Pažink pasirinktą gyvūnų rūšį; 2) Atrask jų dorybes (tris ir daugiau); 3) Padėkok, išreikšk susižavėjimą jais pasitelkdamas kūrybą (teatras, daina, piešinys, lipdymas ir t.t.); 4) Dalinkis atradimais su kitais.

Džiaugiamės mokiniais, kurie įsitraukė į šį projektą, rinko duomenys apie pasirinktą gyvūną, piešė, siuvinėjo, nėrė, kūrė eilėraščius. Vienos mokinės aprašomasis projektinis darbelis. Kitų mokinių iliustracijos: eilėraštis, Ugnės iliustracija, Radvilės iliustracija, Livijos iliustracija, Gyčio iliustracija.

Prieš projektą mokiniai mažai turėjo žinių apie kalakutą. Kai kurie net suglumo išgirdę, kad pasirinktas gyvūnas – kalakutas (Kas jis toks? Kaip atrodo? Ar aš žinau apie jį ką nors?). Pasibaigus projektui, tokių klausimų nekyla ir su kitais jau galime pasidalinti informaciją apie šį gyvūną.

Mokytojos Irma ir Vilma