Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Sandoriečiai dalyvavo susitikime su advokate: mokinius nustebino teisininkų darbo užkulisiai

Šiaulių ,,Sandoros“ progimnazijoje lankėsi žinoma advokatė Daiva Rusakienė. Teisininkė 8-ų klasių mokiniams vedė paskaitą apie advokato specialybę. Mokiniai sužinojo daug naujų dalykų apie advokatų darbo kasdienybę, labai susidomėję klausėsi pasakojimų apie teismų darbo praktiką.

Kai kurie sandoriečiai po susitikimo dar labiau pasiryžo baigę mokyklą studijuoti teisę, tačiau buvo ir tokių, kurie diskusijos metu griežtai pasakė: ,,Advokatu aš tikrai nebūsiu”. Rusakienė pasakojo, kad norint tapti advokatu, reikia nusiteikti gana sudėtingoms studijoms.

Po maždaug 5-6 metų studijų, išlaikius visus egzaminus ir įgijus teisės bakalauro ir magistro laipsnį, prieš tampant tikru advokatu, dažnai tenka be atlygio dirbti advokato padėjėju. „Prisipažįstu, kad tokių faktų apie advokato darbo specifiką tikrai nežinojau”, – kalbėjo viena iš susitikime dalyvavusių 8-okių.

Susitikimo pabaigoje advokatė D. Rusakienė mokyklai paliko naujausią knygą, kurioje pateikiama visa išsami informacija apie teisininko darbo specifiką, studijas.

Daugiau susitikimo akimirkų – mokyklos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Tekstą parengė

Melita Šuminaitė, 8b kl. mokinė