Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Sandoriečiai dieną skyrė gimtosios kalbos puoselėjimui

Vasario 9 d. „Sandoros“ progimnazijoje šurmuliavo gimtosios kalbos puoselėjimui skirta ugdymo diena. Mokiniai trumpam galėjo pamiršti istorijos, matematikos ir kitų dalykų pamokas ir pasinerti į kitokias veiklas.

Dieną pradėjome puošdami savo mokyklą. Visuose languose „pražydo“ trispalvės tulpės. Po to vaikai darė Lietuvos vėliavėles, kūrė ir rašė linkėjimus Lietuvai  100-mečio proga. Po tokios linksmos veiklos atėjo metas ir rimčiau padirbėti. 5-8 kl. mokiniai rašė nacionalinį mokyklos diktantą apie Lietuvos kelią į nepriklausomybę. 1-4 kl. mokinukai tuo metu dalyvavo dailyraščio konkurse.

Po tokių rimtų darbų visų laukė įdomus žaidimas-akcija „Mano telefonas – ne šveplas“. Ši akcija labai aktuali, nes per dieną kiekvienas iš mūsų parašo bent po keletą trumpųjų SMS žinučių ir tikrai ne kiekvienas rašo taisyklingai. Mokiniai būrėsi į dviejų žmonių komandas ir naudodami programėlę „QR Code Reader“ ieškojo užšifruotų tekstų, rašė juos taisyklingai, lietuviškomis raidėmis ir siuntė trumpąją SMS žinutę nurodytu telefono numeriu. Geriausi ir greičiausi apdovanoti rašikliais ir ženkliukais. Visiems labai patiko, todėl manome, kad tai nebus vienkartinė akcija.

Po žaidimo visa „Sandoros“ progimnazijos bendruomenė su savo pasidarytomis vėliavėlėmis skubėjo į kiemą. Čia mokiniai kartu su savo mokytojais kibosi už rankų, jungėsi į ratą ir apkabino mokyklą. Apkabindami mokyklą mes apkabiname visą Lietuvą. Mūsų rankų ir širdžių šiluma primena mums, kad esame stiprūs tada, kai esame vieningi.