Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Sandorietis Juozapas Jukna dalyvavo muzikos olimpiados šalies etape

Kovo 2 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyko VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Šiaulių „Sandoros“ progimnazijai atstovavo sandorietis aštuntokas Juozapas Jukna (mokytoja Rolanda Kalakauskienė), puikiai pasirodęs Šiaulių miesto olimpiados ture.

Olimpiadoje dalyvavo 44 šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai – miestų ir rajonų etapų laimėtojai iš didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių, apie 40 jiems pasirengti padėjusių mokytojų, apie 60 olimpiados dalyviams akompanavusių mokinių ir mokytojų. Olimpiados dalyviai atliko žinių tikrinimo testą, skaitė muzikos raštą iš lapo.

Dainavimo ir kompozicijos užduotys LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje vyko kaip atviri koncertai – jaunųjų balsais ir skambančiais instrumentais galėjo mėgautis visi: ir dalyviai, ir kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama LMTA profesorės, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės dr. Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, ir olimpiados svečiai.

Mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Šiuolaikinio meninio ugdymo kontekstai: nuo muzikos teorijos link muzikinio ugdymo praktikos“; kartu su mokiniais išklausė smagų vokalinio ansamlio „Kivi“ koncertą.