Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

„Sandoroje“ paminėta Pasaulinė vandens diena

Kovo 22-ją minima Pasaulinė vandens diena. Vanduo mūsų gyvenime turi didelę reikšmę. Visų pirma, tai gyvybės šaltinis, visų antra, be jo neįsivaizduojama mūsų buitis, gamyba. Tačiau, kuo vandens panaudojimas tampa didesnis, tuo jis labiau teršiasi.

Jei norime ateinančioms kartoms palikti švarų pasaulį su švariu vandeniu, turime apie tai kalbėti, mokyti ir šviesti vaikus. Tad jau visą savaitę mūsų mokykloje vyko įvairūs užsiėmimai vandens tematika. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ir mokykloje praktiką atliekančios, savanoriaujančios studentės vaikus supažindino su vandens svarba mūsų organizmui, vandens užterštumu. Kalbėjo, kaip su visu tuo kovoti. Mokiniai sprendė kryžiažodžius, dalinosi žiniomis vienas su kitu.

Kryžiažodį greičiausiai išsprendė 6b klasės mokinė Bražaitė Onega. Studentės mokiniams paruošė ir viktoriną. Vaikai entuziastingai joje dalyvavo ir įgavo naujų žinių. Pertraukų metu mokiniai buvo vaišinami vandeniu ir vienbalsiai pritarė – reikia vartoti daugiau vandens.

 

„Vanduo! Tu be skonio, be spalvos, be kvapo – tavęs neaprašysi. Tavimi tik mėgaujamės, nesuprasdami, kas tu. Tu – ne tik būtina sąlyga gyvybei palaikyti, tu – esi gyvybė!“, – Antuanas de Sent Egziuperi.