Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Startas: prasideda judumo savaitė

Rugsėjo 16 d. prasideda Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija. Šios iniciatyvos tikslas – ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai, žmonių sveikatai, bet ir raginti gyventojus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Ji baigsis rugsėjo 22 dieną tradicine Diena be automobilio, kurią pažymės dauguma šalies savivaldybių, pranešė Aplinkos ministerija. Šiemetinė Europos judumo savaitės tema – „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Mūsų mokykla taip pat prisijungia prie šios akcijos, kuri skatina rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones ir daugiau vaikščioti pėsčiomis.

Judumo savaitės programa:
Rugsėjo 17 d.
Akcija „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!”. Bendrų važiavimų į mokyklą planavimas. Mokyklos bendruomenės nariai kviečiami kooperuotis ir atvykti į mokyklą drauge.

Rugsėjo 20-22 d.
PUG, 1-4 klasių mokiniai atvyksta į mokyklą „žaliomis“ transporto priemonėmis (dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis, riedučiais). Skaičiuosime, fiksuosime dalyvius, kurie atvyko ekologiška transporto priemone. Klasė, kuri aktyviausiai dalyvaus Judumo savaitėje bus
apdovanota!
5-8 klasių mokiniai ateina į mokyklą pėstute. Skaičiuosime, fiksuosime jūsų žingsnius. Klasė, kuri daugiausiai surinks žingsnių skaičių bus apdovanota!
 Triukšmo lygio matavimas, fiksavimas prie įėjimo į mokyklos teritoriją.
Vyresnių klasių mokiniai atlieka tyrimą „Oro kokybė progimnazijos teritorijoje”.
PUG, 1-4 klasių mokiniai kuria piešinius „Noriu kvėpuoti švariu oru”. Mokykloje organizuojama piešinių paroda.
5-8 klasių mokiniai parengia lankstinukus „Noriu kvėpuoti švariu oru” ir jų sklaida bendruomenei.
Kviečiame mūsų mokyklos mokinius ir tėvelius aktyviai prisidėti prie Europos judumo savaitės renginių organizavimo.

Organizatoriai – mokytojai Irma, Vilma ir Artūras