Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Seniai svajoji tapti žurnalistu, bet nežinai nuo ko pradėti? Pradėk nuo šito straipsnio

Vieną snieguotą penktadienį mes, 7-8 kl. sandoriečiai, lydimi žurnalistų būrelio mokytojos J. Banienės ir mokyklos ugdymo karjerai koordinatoriaus M. Malcevičiaus, lankėmės naujienų portalo „Etaplius.lt“ redakcijoje. Tai moderni žiniasklaidos priemonė, kur kiekvienas gali greitai ir patogiai rasti pačias naujausias naujienas iš įvairių regionų. Įdomu tai, kad kiekvienas iš mūsų gali siųsti savo rašinius, nuotraukas, išsakyti savo nuomonę.

Išvykos metu aplankėme „Etaplius.lt“ naujienų portalo žurnalistus, pamatėme jų darbo vietas, domėjomės, kaip jie dirba. Sužinojime, kad vien straipsnį parašyti neužtenka. Reikia jį parengti spaudai, suredaguoti. Komandoje dirba daug žmonių: dizaineriai, redaktoriai, žurnalistai. Kiekvienas iš jų prisideda prie to, kad naujienos mus pasiektų laiku, būtų įdomiai ir gražiai pateiktos. Įsitikinome, kad darbas vyksta labai sparčiai, nes naujienos greitai sensta. Man pasirodė, kad tai labai įtemptas ir varginantis darbas, bet kartu labai linksmas ir įdomus. Visada pirmas sužinai visas naujienas, susitinki su įdomiais žmonėmis, nuolat su kuo nors susipažįsti, kartais net tenka bendrauti su tikrai garsiais žmonėmis. Tai tikrai smagu!

Labai įdomu buvo klausytis žurnalistų pasakojimų apie tai, ką reiškia būti žurnalistu, kokių savybių turi turėti, kad būtum geras žurnalistas.Ypač įdomios buvo juokingos istorijos iš žurnalistų kasdienybės. Sužinojime, su kokiais sunkumais jie susiduria savo darbe ir kaip išradingai išsisuka iš keblių situacijų.

Viešnagė buvo įdomi ir naudinga. Sužinojome tokių dalykų, apie kuriuos skaitydami naujienas net nepagalvodavome.  Gal kažkam ši išvyka padės apsispręsti renkantis profesiją.

Danielė Misiulytė ir Rokas Valiulis