Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

Viešnagė dienos socialiniame centre „Goda“

Mūsų mokyklos mokiniai svečiavosi dienos socialinės globos centre „Goda“. Čia jie turėjo veiklų muzikos, dailės, keramikos studijose, sporto ir treniruoklių salėje. Muzikos studijoje vaikai buvo mokomi muzikuoti naudojantis Spalvų muzikos sistema, kurios  esmė – visos muzikinės natos ir jų atitikmenys ant  klavišinių ir styginių instrumentų yra sužymėti spalvomis. Šiame centre muzikos studija yra ta vieta, kur kiekvienas gali realizuoti savo muzikines ambicijas ir fantazijas, erdvė saviraiškai bei įvairiam kūrybiniam savitumui atsiskleisti.

Dailės studijoje piešėme ant stiklo, užsiėmėme kūryba ant smėlio. Čia vyksta grupiniai ir individualūs užsiėmimai, taikomi dailės terapijos elementai, kurie padeda asmenims mokytis reikšti, suprasti ir priimti savo emocijas bei išgirsti šalia esantį, įgalina dalyvius teikti vieni kitiems emocinę paramą bei pagalbą. Keramikos studijoje mokiniai susipažino su keramikos istorija, jos technologija ir įvairiomis technikomis, gamino įvairius keramikos dirbinius. Šiose dirbtuvėse lavinama vaizduotė, atskleidžiamos klientų kūrybinės galios, stengiamasi skatinti pasitikėjimą savimi ir norą kurti. „Godos“ auklėtinių pagaminti keramikos dirbiniai dalyvauja parodose bei mugėse.

Sporto ir treniruoklių salėje mokiniams kūno kultūros mokytojas suorganizavo judrius žaidimus. Čia vyksta ir gydomosios kūno kultūros užsiėmimai, žaidžiami sportiniai žaidimai: stalo tenisas, krepšinis, futbolas, badmintonas, kvadratas, šaškės ir kt. Treniruoklių salėje galima treniruotis su įvairiais treniruokliais.

Centre organizuojamas užimtumas sudaro sąlygas integruotis į visuomenę, gyventi aktyvų socialinį ir kultūrinį gyvenimą, palaikyti bei ugdyti bendravimo įgūdžius, skatina fizinį aktyvumą.

Gavėnios laikotarpiu mūsų mokyklos mokiniai atsisakė saldumynų, kuriuos kaupė klasėse. Šiuos saldumynus su džiaugsmu dovanojome „Godos“ auklėtiniams. Vaikai grįžo kupini malonių įspūdžių ir teigė, kad dar ne kartą norėtų čia apsilankyti.

Akimirkas rasite čia.