Sandoros progimnazija | nuotolinis mokymas | Sandora.eu

„WAU” projekto dalyvių susitikimas Ispanijoje

Vasario 19-20 dienomis mūsų mokyklos mokiniai, tarptautinio Erasmus+ projekto “Water Around Us” dalyviai K. Žalytė, E. Janušauskas, J. Armašauskas, V. Jokubauskaitė, G. Vaitkevičiūtė, E. Buitvidaitė, A. Brtkutė ir D. Kelpšas, lydimi mokyklos direktoriaus Kęstučio Šalčio bei mokytojos Ingos Urbonienės, lankėsi projekto partnerių mokykloje I.E.S. Albaida Almerijoje, Ispanijoje.

Almerija (isp. Almería) – uostamiestis Andalūzijoje, provincijos centras, turintis apie 150 000 gyventojų. Mokiniai buvo supažindinti su miesto įžymybėmis – išlikusia arabų tvirtove Alcazaba  (VIII–XI a.), katedra (XV a.), senamiesčio architektūra, uostu, lankėsi savivaldybėje, universitete.

Ne tik Ispanijos, bet ir Europos karščiausioje vietoje − Andalūzijoje,  termometro stulpelis vidurvasarį gali šoktelėti iki 50 laipsnių karščio, o 30–40 laipsnių karštis yra įprasta temperatūra. Taigi mus lydėjusi 20-22 laipsnių šiluma mums buvo tikras pavasaris, o ispanams – gili žiema. Andalūzijos žemumoje dėl gausaus garavimo labai trūksta drėgmės, dirvožemiai yra pilkai rudi ir akmeningi. Per metus saulė šviečia 320–330 dienų, o lyja vos kelias. Ispanai sako, kad jiems neliko nieko kito kaip tik išnaudoti neišsenkančius saulės šilumos išteklius. Tereikėjo užtikrinti vandens tiekimą ir imtis auginti daržoves.  Ispanai nusprendė panaudoti laistymui jūros vandenį ir ištobulino vandens nudruskinimo technologiją. Taip buvo sukurtos sąlygos šiltnamių ūkiui. Norint papasakoti apie Almerijos provincijos šiltnamių mastą, reikia sakyti: didžiuliai, milžiniški, neaprėpiami plotai, šiltnamių jūra… Jie užima 30 tūkst. hektarų plotą.  Almerijos šiltnamiuose kasmet išauginama 2,7 mln. tonų daržovių. Mūsų delegacijai teko apsilankyti ir juose.

Antrą vizito dieną aplankyta Granada – miestas,  įsikūręs Siera Nevados kalnų papėdėje. Rojus žemėje. Arabų kultūros perlas. Šviesos ir vandens karalija. Magiškas architektūros kūrinys. Tokiais pompastiškais epitetais apibūdinama Alhambra, prabangūs maurų valdovų rūmai Granadoje. Ne tik ant kalvos įsikūrę rūmai, bet ir apylinkių vaizdai yra pribloškiantys ir įspūdingi.

Trys dienos buvo skirtos mokymosi veikloms mokykloje – mokiniai ruošė prezentacijas, dalyvavo diskusijose, rašė rašinius apie vandens svarbą žmonių gyvenime. Vakare buvo organizuojamos bendros veiklos paplūdimyje arba mieste.  Moksleiviai gyveno ispanų šeimose, taigi matė, pažino ispanų kasdienybę, kultūrą, tradicijas iš arti.

http://wateraroundus.blogspot.lt/

Informaciją parengė

projekto koordinatorė mokytoja Inga Urbonienė